ŠKOLNÍ DRUŽINA

Školní družina je výchovné zařízení, které plní významnou roli na základní škole. Je součástí výchovně vzdělávacího systému a zabezpečuje žákům náplň volného času v době před nebo mezi školním vyučováním a odpoledne před odchodem domů nebo do jiných aktivit. Školní družina není pokračováním školního vyučování. Děti zde mají možnost výběru činnosti, do které se chtějí zapojit.

Pro děti jsou pravidelně připravovány výtvarné, pracovní, hudební, poznávací a pohybové činnosti - nezapomínáme na pobyt venku, který slouží k obnovení duševních a fyzických sil.

Provoz ŠD:

Ranní školní družina: od 6:50

Odpolední školní družina: od konce vyučování - 15:40

Telefon: 731 855 548 (hovory pouze v době 6:50 - 7:50, 11:40 - 15:40)

Dítě bude přijato do školní družiny po písemném přihlášení rodičů (zápisní lístek ŠD pro daný školní rok) a po schválení vedením školy ZŠ Hněvkovice. Každou změnu v zápisním lístku hlaste neprodleně vychovatelce.

Přihlášené dítě musí dodržovat Školní řád a Řád školní družiny. Přihlášením dítěte do školní družiny se rodiče i dítě zavazují dodržovat Provozní řád ŠD.

Ze školní družiny budou děti odcházet podle údajů uvedených na přihlášce. Pokud rodiče budou požadovat odchod v jinou dobu a s jinou osobou, než je uvedeno v přihlášce ŠD, musí tuto změnu oznámit písemně na samostatné žádosti (v písemné žádosti musí být uvedeno: jméno a příjmení dítěte, datum a čas, kdy má být dítě uvolněno popř. vyzvednuto, žádost musí být podepsaná zákonným zástupcem).

Pokud si rodič nemůže dítě vyzvednout v čase uvedeném v zápisním lístku (např. nezaviněná překážka v práci apod.) může se na dalším postupu dohodnout s vychovatelkou - telefonicky na č: 731 855 548.

Provoz Školní družiny je závazný pro rodiče, děti i vychovatele.

Poplatek za ŠD činí 100,- Kč měsíčně, pokud dítě nenavštíví ŠD ani jednou v měsíci poplatek činí 50,- Kč.

Děti pravidelně docházející do ŠD potřebují tyto pomůcky:

- přezuvky

- převlečení do zájmových činností (tepláky nebo hrací kalhoty, zástěru, apod.)

- sportovní obuv a oblečení na vycházky a pobyt venku

Prosíme, označte dětem oblečení, boty apod. Vychovatelka neodpovídá za oblečení a další soukromé věci dítěte. Dítě si své věci musí hlídat a poznat.

Těšíme se na Vás.

Vnitřní řád školní družiny: